ساختمان شیشه ای فریم لس

5 نمای شیشه ای در برج های جهان

برج هایی با نمای شیشه ای

معماری مدرن، امروزه با روشهایی غیر متعارف در حال پیشرفت است. استفاده از شیشه به عنوان ‏عنصر اصلی در ساختمان یکی از مشخصه هایی است که اخیرا بیشتر دیده ایم. در دهه های گذشته تعدادی ساختمان شیشه ای جذاب ساخته شده است.

این نماهای در کشور های مختلفی بنا شده است. بعضی ازین ساختمان ها خصوصی اند یا عمومی . بسیاری از شرکت های بزرگ در این سازه های عظیم دفتر دارند. در اینجا لیستی از ‏‏5 ساختمان جالب شیشه ای در دنیا را با هم می بینیم.

برجی از نمای شیشه در لندن

THE GHERKIN‎

این ساختمان که به نام ‏The Gherkin‏ هم معروف است، یکی از بلند ترین ساختمان های لندن است. تمام نمای ساختمان با پنل های ضخیم شیشه ای ساخته شده ‏است و نور و گرمای طبیعی را به داخل ساختمان هدایت میکند.

این ساختمان 41 طبقه دارد و مصرف انرژی کمتری نسبت به رقبایش دارد. این بنا توسط نورمن فاستر طراحی شده و ساخت آن در سال 2003 به پایان رسیده است. در سال 2004 موفق به دریافت ‏نشان سلطنتی معماری بریتانیایی، جایزه استرلینگ شد.‏

براساس اطلاعات وبسایت کلایتون گلس هزینه ساخت این سازه 138 میلیون یورو بوده است. اجرای نمای شیشه ای توسط شرکت معماری آروپ با آرون فاستر همکاری انجام شده است.

نمای شیشه ای ساختمان

 

موزه هرمی شکل و شیشه ای فرانسه

 THE LOUVRE PYRAMID

‏‏هرم موزه لوور بی شک معروف ترین ساختمان شیشه ای در این لیست است . معماران معتقدند این بنا مانند لکه ننگی بر زیبایی ‏کلاسیک موزه لوور است. در هر حال این ساختمان شیشه ای که در سال 1989 توسط ‏I. M. Pei‏ ‏ساخته شده است ورودی اصلی موزه لوور است.‏‏‏ این سازه در پاریس فرانسه واقع شده است . بازگشایی آن در سال 1989 میلادی با مبلغ 9 میلیون یورو انجام شد.

طراح این سازه فرانسوی نبود و منتقدین زیادی داشت ، چرا که خیلی از افراد میگویند مثلث نماد مرگ است. درحال حاضر این هرم تمام شیشه ای از سه جهت نور خورشید را به خود جذب می کند . اسنفاده از نمای شیشه ای باعث شده تا جذب نور این سازه بالا باشد. این هرم بزرگترین منبع نور موزه هم شمرده می شود.

ساختمان شیشه ای

اسپانیا ، یک نمای شیشه ای چندشکل

Basque Health Department Headquarters 

زیبایی این ساختمان این تصور را در ذهن به وجود می آورد که اینجا موزه یا گالری هنری است . در ‏واقع یک ساختمان اداری است در بیلبائو اسپانیا. این ساختمان 13 طبقه که مقر اصلی اداره بهداشت باسک است، یکی ‏از مهمترین ساختمان های اسپانیا است. اینجا یکی از جاذبه های گردشگری در بیلبائو در کشور اسپانیا است.‏ ‏ ‏ ‏ ‏

طراحی این ساختمان توسط ‏Coll-Barreu Arquitectos‏ ‏انجام شده است. شیشه های این ساختمان نور را به داخل هدایت میکنند و باعث روشن شدن ساختمان ‏میشوند. بعضی از منتقدین این طراحی را خارج از ذهن می دانند.

این ساختمان 11 میلیون یورویی توسط سه معمار حرفه ای با رهبری Coll-Barreu در سال 2008 ساخته شده است.

 

ساختمان شیشه ای فریم لس

 

برزیل میزبان یک سازه شیشه ای

این ساختمان که از کاخ قرن نوزدهمی کریستال در لندن الهام گرفته است در سال 1991 افتتاح شد.
‏ گلخانه قسمت اصلی باغ را تشکیل میدهد و در آنجا انواع زیادی از گیاهان رشد میکنند. سالانه بسیاری از بازدید کنندگان برای این گیاهان از سراسر جهان به این مرکز می آیند. این ساختمان ‏هنری که 450 متر مساحت دارد، بنایی فاخر ساخته شده از فلز و شیشه است که با آبشارها و فواره ها ‏در اطراف تزیین شده است. این ‏ساختمان که در مرکز ‏Curitiba‏ قرار دارد که یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری شهر است. ‏
معمار این سازه آرائو اسد است که توانسته است جزو 7 عجایب برزیل باشه.

 

شیشه ساختمان

 

شارد ، یک هرم گرانقیمت

این سازه که عنوان برج پل ها هم شناخته می شود یک سازه جوان است. این سازه توسط رنزو پیانو در سال 2012 ساخته شده است.

این برج بزرگترین آسمان خراش لندن به حساب می آید . نمای چهار طرف هرم شارد از شیشه ساخته شده است و نور را به سمت داخل برج هدایت می کند.

این برج با بودجه 435 میلیون یورو ساخته شده است.

این موارد جزوی چند ده ساختمان با نمای شیشه ای در جهان هستند و قطعا بسیاری از نماهای شیشه ای می توانند در کنار این سازه ها معرفی شوند. نمای شیشه ای و معماری هرکدام ازین سازه ها توسط طراحانی مطرح از سراسر جهان انجام شده است. سبک طراحی و استفاده هرکدام از نمای شیشه ای متفاوت و جذاب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پروژه ها
محصولات
کاتالوگ هما رزیدنس
فهرست