کاربرد جان پناه شیشه ای

اجرای جان پناه شیشه ای ، قیمت جان پناه

اجرای جان پناه شیشه ای یکی از موارد ضروری در طراحی خانه‌های آپارتمانی است. جان پناه یک محافظ به صورت نصف دیوار کشیده شده در لبه یک بام، بهارخواب، بالکن، استخر یا سایر محوطه‌ها است. امروزه از جان پناه به عنوان گارد یا مانعی برای جلوگیری از سقوط افراد همچون کودکان استفاده می شود. جان پناه ‌دارای طرح‌ها‌، جنس و یراق آلات متنوع بوده و سبب زیبایی هر چه بیشتر نمای ساختمان خواهد شد. در لغت به معنی پوشش دادن و حفاظت کردن، است، این کلمه از واژه ایتالیایی پاراپتو(پارا«پوشش دادن / حفاظت کردن» و پتو «سینه» گرفته شده است. قسمتی از ساخت ‌و سازهای انتهایی ساختمان که می‌تواند با استفاده از متریال مختلف در ابعاد استاندارد و در مناطقی از سازه که به نظر می‌رسد جان افراد به خطر می‌افتد بنا می‌شوند و به صورت دیوار کشیده شده است.

اجرای جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای جهت اجرای لبه راهروها‌، بالکن‌ ، روف گاردن ،حصار اطراف استخر و آب نما ، صف انتظار در مراکز تجاری و بانک ها و…. استفاده می شود. این سازه که دارای تنوع بسیاری در طرح و رنگ بوده و در برابر حرارت‌، نور آفتاب و رطوبت بالا بسیار مقاوم است. نصب جان پناه شیشه‌ا‌ی بسیار سریع و آسان بوده و نیاز به هیچ گونه تخریبی نمی باشد. باید دقت کنید که پیاده سازی آن باید توسط افراد فنی انجام شود. در ابتدا از جان‌ پناه به‌ منظور حفاظت در برابر حملات نظامی ایجاد می‌شد، اما امروزه، استفاده ی عمده ی آنها به‌ عنوان گاردریل و موانعی برای جلوگیری از حادثه ایجاد می‌شود. جان پناه به اشتباه دیوارچینی خوانده می‌شود که در حاشیه بام ساختمان احداث می‌شود.

ویژگی های جان پناه

  • محافظت از افراد و اجسان در لبه بالکن یا راه رو هاست.
  • امکان زیبا سازی با قالب ساختمان
  • تنوع در یراق های استفاده شده 
  • نصب آسان 
  • مقاوم در برابر باد و باران

جان پناه شیشه ای برای استخر

استخر های یکی از سازه های لوکس در معماری خانه ها محسوب می شوند. گاهی برای زیبایی بیشتر و محافظت بهتر در برابر خطر، از محافظ شیشه ای در لبه استخر ها استفاده می شود. این محافظ اکثرا از جنس شیشه و با پایه های آلومینیومی به نام اسپیگات اجرا می شوند. برای استخر ها می توانید از شیشه لمینت یا شیشه سکوریت نیز استفاده کنید. موضوع انتخاب نوع جان پناه باید توسط کارشناس تعیین شود تا نصب آن به درستی انجام شود. 

جان پناه شیشه ای یا فلزی در راهرو ها

در زمان قدیم برای بالکن ها و راهرو های طویل و عریض، از جان پناه چوبی یا خشتی استفاده می شد. اما با مدرن شدن سازه و تغییر متریال های ساختمانی ، اجرای جان پناه فلزی و شیشه ای بیشتر شد. در بیشتر موارد یراق آلات مورد استفاده آلمینیوم و شیشه سکوریت است. پایه هر شیشه نیز اسپگات نام دارد. در زمان انتخاب اسپیگات از تنوع رنگی و جنس بالایی می توانید بهره ببرید. البته در نظر داشته باشید که براساس سبک طراحی محیط باید انتخاب شود.

نرده شیشه ای برای آبنماها

احتمالا مناظری که با آبنما زیباتر شده اند را دیده اید. آب نماها سازه هایی برای ساخت ابشار های مصنوعی در محیط های تفریحی و تجاری هستند. به دلیل حجم آب یا شلوغ نشدن محیط از نرده شیشه ای در کنار آبنما ها استفاده می شود. این نرده های شیشه ای از وقوع خطرات احتمالی جلوگیری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پروژه ها
محصولات
کاتالوگ هما رزیدنس
فهرست