معرفی انواع نمای شیشه

نمای شیشه‌ای ساختمان ، قیمت و اجرای نمای شیشه ای

آسمان‌خراش‌ها در شهرهای مدرن، چه مسکونی و چه تجاری، تمایل دارند که مخاطبان را از طریق نماهای خاص خود جلب کنند. امروزه، نمای شیشه‌ای ساختمان یکی از بهترین راه‌ها برای جلب مخاطب یک ساختمان بلند است. نمای شیشه ای جدا از اینکه به ساختمانی امروزی ظاهری معاصر و در عین حال کارا می‌بخشد، عایق صوتی و حرارتی نیز می‌باشد و نیز آنها را به سبک معماری‌های مورد پسند تبدیل می‌کند. نمای سفارشی، طرح‌های چالش برانگیز هندسی و چشم اندازهای چشمگیر نمای شیشه‌ای ساختمان ، محافظت در برابر بادهای نامنظم و شرایط لرزه ای را نیز تضمین می کند. به عنوان یک معمار، شما ممکن است به راحتی با اصول نما آشنا باشید. برای غنی‌سازی بیشتر شما، در اینجا یک راهنمای ارزشمند در مورد پیچیدگی‌های نمای شیشه ای آورده شده است.

انواع نمای شیشه ای ساختمان

  • کرتین وال

کرتین وال سازه‌هایی مانند پرده‌هایی هستند که به استراکچر بنا باری تحمیل نمی‌کنند بلکه به کف ساختمان متصل شده اند که نمای شیشه در آن قرار دارد. چنین نماهایی باید فقط وزن خود را تحمل کنند و نه وزن بار مرده‌ای را به ساختمان تحمیل می کند. اتصالات بین کرتین وال و ستونها و کف ساختمان وجود دارد تا بتواند وزن باد را از نما منتقل کرد. این نوع نماها از نظر زیبایی بسیار چشمگیر هستند و مقاومت در برابر نفوذ باد و آب را تامین می‌کنند. مقاومت در برابر نیروهای لرزه‌ای و یک مانع حرارتی نیز توسط چنین نمای شیشه‌ای ایجاد می‌شود.

کرتین وال‌ها را می توان با توجه به نیاز ساختمان و انتخاب طراحی مشتری سفارشی کرد. این نما می‌تواند به شکل بسیاری از الگوها و سبک‌های جالب معماری باشد.

  • سیستم‌های فریم‌دار

قیمت اجرای نمای شیشه ای ساختمان

قیمت نمای شیشه ای ساختمان در موارد مختلف مانند نمای کرتین وال و نمای اسپایدر از هم متفاوت است. این موضوع باعث شده تا قیمت مشخصی تعیین نشود و این موضوع به عهده کارشناس باشد. کارشناسان هما رزیدنس به شما این موارد را از طریق تلفن اعلام میکنند. تلفن تماس : tel:021-4481-0190

سیستم استیک (Stick System)

بدنه های پشتیبانی عمودی قاب این نوع نمای شیشه را تشکیل می‌دهند. این اکستروژن‌ها معمولاً به دور از محل نصب کاملاً ساخته می‌شوند. بعداً مولیون‌ها به محل ساخت منتقل می‌شوند و صفحات شیشه‌ای درون آنها قرار می‌گیرند. به طور معمول، اکستروژن‌های عمودی توسط قاب‌های افقی نیز پشتیبانی می‌شوند که به نوبه خود، شیشه‌ها را از هر طرف قاب می‌گیرد.

معمولاً مولیون‌های مورد استفاده در سیستم‌های استیک (Stick Systems) با استفاده از موادی مانند آلومینیوم، فولاد، بتن یا چوب ساخته می‌شوند. بسته به انتخاب سبک، می توان از هر یک از این مواد استفاده کرد. همچنین سیستم‌های سیلیکونی ساختاری، قفل شونده، پیچ و مهره ای یا فشاری در ساختمان های متوسط یا کم ارتفاع به دلیل هزینه‌های زیاد نصب می‌شوند.

سیستم یونیتایز (Unitized System)

همان‌طور که از نام آن پیداست، چنین نماهای شیشه‌ای معمولاً در کارخانه ساخته می‌شوند و سپس به محل نصب منتقل می‌شوند. این اساساً به این معنی است که سیستم‌های یونیتایز برای نصب در ساختمان آماده می‌شوند. سیستم پیوسته می‌تواند چندین طبقه را در ساختمان‌های بلند طی کند. دریچه‌ها و پنجره‌ها همچنین می‌توانند در نماهای با قاب واحد نصب شوند. از آنجا که کل سیستم قاب‌بندی در کارخانه‌ای با شرایط آب و هوایی کنترل‌شده ساخته شده است، ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر رطوبت و هوا به راحتی می‌توانند در آنها گنجانده شوند. جرثقیل های سیار متحرک، تاورکرین‌ها یا مونوریل ها معمولاً برای حمل سیستم‌های تکمیل شده به محل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سیستم های نمای شیشه نیمه یونیتایز (Semi Unitized System)

سیستم های نیمه واحد از بهترین‌های سیستم‎های استیک و سیستم‌های یونیتایز تشکیل شده است. نمای شیشه‌ای ساختمان این نوع در کاست‌های فلزی محصور شده است. شیشه به طور کامل داخل کاست‌های کارخانه مستقر شده است. بعداً کاست‌های جداگانه به محل ساخت منتقل می‌شوند و با کاست‌های دیگر در محل مونتاژ می‌شوند. اتصال یونیت‌های فلزی با یکدیگر با گسکت محصور می‌شوند که مونتاژ و نصب را سریع و ایمن می‌کند. این نوع سیستم‌ها به استفاده از چسب سیلیکون در طی مراحل نصب نیاز دارند.

  • نمای شیشه اسپایدر

نمای اسپایدر به نوعی از نماهای شیشه‌ای کرتین وال (Curtain Wall) گفته می‌شود که در آن شیشه بوسیله اتصالات نقطه‌ای به سازه متصل می‌گردد. شیشه اسپایدر یکی از جذابترین نوع نماهای شیشه‌های بدون فریم می‌باشد. اسپایدر (Spider)  به معنای عنکبوت است و به دلیل این‌که این نما ساختاری عنکبوت شکل داشته و یا به دلیل این‌که شیشه اسپایدر در کنار هم به‌صورت شبکه‌ای نصب می‌گردند،  این نام به آن اطلاق می‌شود.

  • نمای ویترین فروشگاه

این نوع نما یکی دیگر از نماهایی است که بار اضافه به ساختمان تحمیل نمی‌کند و در درجه اول برای طبقات همکف طراحی شده است. این نما بین زمین و سقف طبقه بالای آن قرار دارد. همچنین هنگام ساخت با استفاده از شیشه‌های مخصوص، می‌توان عایق حرارتی و صوتی بهینه را ارائه داد. این یک گزینه مقرون به صرفه است و می تواند مطابق با خواسته مشتری سفارشی شود.

کارایی شیشه در نمای ساختمان

هدف نصب نمای شیشه‌ای صرفاً ارزش زیبایی آنها نیست. نمای شیشه‌ای می‌تواند ویژگی‌های دیگری به ساختمان اضافه کند.

  • کنترل مصرف انرژی

برای صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی ساختمان، نوع شیشه‌ای که برای نما استفاده می‌شود باید با دقت انتخاب شود. شیشه کم مصرف تامین شده توسط هما رزیدنس انتخاب خوبی است. شیشه‌های کم مصرف ضمن تأمین عایق‌بندی مطلوب، میزان نور ورودی به ساختمان را نیز به حداکثر می‌رسانند. همچنین می توان برای حفظ انرژی از فتوولتائیک یکپارچه ساختمان استفاده کرد.

  • عایق صوتی نمای شیشه‌ای

از شیشه‌های آکوستیک با کیفیت بالا می‌توان در ساخت و سازهایی که محیط ساکت و آرام است استفاده کرد. ارزیابی عملکرد صوتی ساختمان‌های دارای نمای شیشه را می توان با استفاده از  استانداردهای‌های انتقال صدا و و تبادل صوت بین بیرون و داخل ساختمان انجام داد.

 

ایمنی نمای شیشه‌ای

در استفاده از نماهای شیشه‌ای، امنیت دراغلب موارد جزو ارکان اصلی است. بهترین راه برای اطمینان از ایمنی، استفاده از شیشه‌های مقاوم مانند شیشه لمینت هما رزیدنس یا راه‌حل‌های مشابه با سیستم‌های قفل در چند نقطه است. اقدامات امنیتی اضافی همچنین می تواند در قالب بندی یا نصب انجام شود.

در هما رزیدنس، شیشه‌هایی با کیفیت بالا برای ایجاد نمای مدرن‌، شیک و کارا برای ساختمان های مدرن تولید می کنیم. ما انواع راه‌حل‌های شیشه‌ای در دسترس داریم و می‌توانیم انواع مختلف شیشه را با توجه به نیاز شما سفارشی کنیم. همین امروز برای لذت بردن از طیف گسترده‌ای از راه ‌کارهای صنعت شیشه نمای داخلی و خارجی با ما تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پروژه ها
محصولات
کاتالوگ هما رزیدنس
فهرست