ساخت استخر شیشه ای

استخر شیشه ای و نحوه اجرای آن

استخر شیشه ای یکی از سازه های لاکچری و بی نظیر در سازه های ساختمانی است.  یک استخر شیشه ای جذاب تجربه ای بی نظیر برای هر شخص فراهم می سازد. استخر شیشه روی برج، استخر شیشه ای در باغ، استخر شیشه ای در ارتفاع، در محوطه لابی، پارکینگ، تراس و فضاهای دیگر ساخته می شود و برای احداث آن نیاز به دانش فنی و تجربیات فراوانی است. در این مقاله به جزئییات این سازه جذاب می پردازیم.

ساخت استخر شیشه ای

روش ساخت استخر شیشه ‌ای باید به ‌شکلی باشد که استخر بتواند تحمل و مقاومت بسیار زیادی را در برابر فشار هیدرولیکی و تلاطم شناگران از خود نشان دهد. متریال شیشه نیز در این سازه بسیار اهمیت داره و نوع پیاده سازی آن نیز باید به درستی انجام شود. هنگام ساخت شیشه مورد استفاده در این نوع استخرها ، علاوه بر بکار گیری تجهیزات مناسب و بهره جویی از کارشناسان و تکنسین‌های آگاه و مجرب، الزاما بایستی از متریالهای مرغوب و اتصالات و متعلقات مقاوم به خوردگی و درجه ‌یک استفاده گردد. همچنین باید به صورت مداوم با دستگاه های مخصوص فشار سنج و دما محیط و شیشه های استخر سنجیده شوند.

قیمت استخر شیشه ای

همه سازه های استخر شیشه ای باید از کیفیت مرغوبی برخوردار باشند. به همین دلیل ممکن است هزینه بالایی بابت ساخت استخر شیشه ای بپردازید. اما ارزش این موضوع در زیبایی محیط و لوکس بودن فضا دیده می شود. موارد زیر می تواند از متریال های ساخت استخر باشد:

  • کاشی استخر
  • شیشه استخر
  • اتصالات فلزی، بتنی یا چسبی
  • فشار سنج ها
  • مصالح ساختمانی
  • دستگاه پمپ و تسوبه

همچنین مواردی برای تزئیین محیط را نیز باید در هزینه های خود در نظر بگیرید. برای مثال

  • هزینه چمن طبیعی یا مصنوعی
  • هزینه برق و پیاده سازی چراغ های تزئیینی
  • کاشی های انتخابی شما برای تزیین کف استخر

یراق و اتصالات استخر

در ساخت این نوع استخر باید دقت نمود که اتصالات و محل های تلاقی شیشه و بتن با پروفیلهای مخصوص انجام شود و درزبندی آب بندی آن نیز انجام شود . بهترین فلز برای ساخت ریل های قرارگیری شیشه ، استیل و آلومینیوم هستند . کارگذاری شیشه در ریل فلزی باید با ظرافت و دقت بالایی انجام شود تا از شکسته شدن لبه های شیشه جلوگیری بعمل آید.

جنس شیشه استخر شیشه ای

معمولا برای اجرای استخر شیشه ای با بهترین کیفیت از شیشه لمینت استفاده می شود. در مقاله های قبلی درباره شیشه لمینت و تفاوت آن با دیگر شیشه ها صحبت کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پروژه ها
محصولات
کاتالوگ هما رزیدنس
فهرست