شیشه لمینت

شیشه لمینت ، ویژگی ها و قیمت آن

صنعت شیشه انواع مختلفی از متریال های شیشه را برای کاربرد های مختلف تولید کرده است. در ساخت نمای شیشه ای ، پارتیشن های شیشه ای و دیگر سازه ها از شیشه استفاده شده است. کارشناسان و معماران براساس نیاز ، هزینه و مقاومت شیشه نوع آن را برای پروژه های ساختمانی تعیین می کنند. یکی از این گلس ها ، شیشه لمینت نام دارد که قابلیت اجرایی شدن روی همه نوع پروژه ای را دارد.

شیشه لمینت چیست؟

شیشه لمینت نوعی شیشه ایمنی است که شامل دو یا تعداد بیشتری از لایه های شیشه همراه با لایه های طلق PVB (پلی وینیل بوتیرات) طی یک فرآیند ترکیبی فشار و دما به وجود می آید. این کار برای ایجاد یک محصول شیشه  تخت یا منحنی تولید می‌شود. برای ساخت شیشه لمینت  نوعی غشای رزینی (PVB,EVA) بین دو یا چند قطعه ورق شیشه‌ای تحت فرآیند حرارت دیدن و فشار قرار می گیرد. ورق‌های شیشه‌ای مورد استفاده برای ساخت شیشه‌های لمینت می‌تواند شیشه‌های معمولی، شیشه سکوریت، شیشه رنگی، شیشه فلوت و … باشد.

ویژگی های گلس لمینت 

براساس تحقیقات انجام شده در گلس ها ، شیشه لمینت در صدا و مقاومت با گلس سکوریت در رقابت است. استفاده هرکدام از این شیشه ها براساس نیاز انجام می شود. لمینت در برابر حرارت ، صدا ، ضربه محکم مقاوم است. در صورتی که نیاز باشد شیشه های مقاوم تر یا با ویژگی های بیشتر ساخته شود این امر با انتخاب کیفیت ورقه ها انجام می شود. از نظر امنیتی مانع از حمله و نفوذ مجرمان به داخل محیط می شود و مانع از هرگونه نفوذی می‌باشد. و امنیت فضای شمارا حفظ می‌کند. این نوع شیشه از نظر ایمنی بسیار کاربردی است چرا که حفظ سلامت جسمی مهم است، در ساختمان‌های اداری، بانک ها وادارات پست و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیشه های نشکن به عنوان شیشه اتومبیل نیز مورد استفاده قرار میگیرد زیرا به دلیل خاصیت کشسانی شیشه میزان خسارت ناشی از شکستن آن در هنگام تصادف کاهش می یابد و امنیت راننده را فراهم میسازد

شیشه لمینت در کجا کاربرد دارد؟

جالب است بدانید گلس لمینت از گلس های ضد گلوله تا همین صفحه گوشی موبایل شما استفاده می شود. شیشه لمینت در کف آکواریوم ، درب حمام و گلس ضد گلوله خودرو هم استفاده می شود.

شیشه لمینت در واقع از چند لایه شیشه ساخته شده است. جنس این لایه‌ها می‌تواند از شیشه‌های نشکن همان سکوریت باشد که توسط لایه PVB تحت حرارت و فشار به یکدیگر وصل می‌شوند. علت این که قطعات شیشه پس از شکسته شدن در کنار هم باقی می‌مانند نیز مقاومت لایه PVB  است. این لایه باعث می‌شود قطعات شیشه نریزد و لبه تیزی هم ایجاد نمی‌کند. در بسیاری از کاربردها از ترکیب شیشه لمینت و سکوریت به همراه یکدیگر استفاده می‌شود تا امنیت و مقاومت آن مورد قبول باشد.

شیشه لمینت

قیمت شیشه لمینت

قیمت شیشه لمینت ابتدا بستگی به لایه‌های شیشه و pvb بین شیشه سکوریت ها را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پروژه ها
محصولات
کاتالوگ هما رزیدنس
فهرست